פילאטיס מכשירים

פילאטיס מכשירים ברמת השרון - סטודיו איזון

שיטת הפילאטיס פותחה ע"י Joseph Pilates בתחילת המאה שעברה, כתהליך שיקום בקרב פצועי מלחמה. עם הצלחתה אומצה השיטה והפכה פופולארית בקרב רקדנים, שחקנים וספורטאים, אשר רוצים לשפר את ביצועיהם או סובלים מפגיעות בחלקי גוף שונים. שיטת פילאטיס הגיעה להישגים רבים בתחום שיפור גמישות הגוף, שיפור היציבה, שחרור מתחים וכאבים כרוניים ופיתוח מודעות גופנית גבוהה. כיום היא מוצעת גם לקהל הרחב המודע לחשיבות שמירת הגוף ולבנייה נכונה ובריאה של חלקי הגוף השונים.
הדגש החשוב ביותר שמנחה את שיטת פילאטיס הוא החתירה לבניית גוף מאוזן המתפקד בצורה אופטימאלית, ובעל יציבה נכונה ובריאה.

למי מיועדת השיטה

היתרון בשיטת הפילאטיס ובפרט פילאטיס מכשירים הוא יכולת ההתאמה לכולם. אפשרויות התרגול המגוונות מאפשרות התאמה אישית לכל מתרגל וכן התרגול הוא אינדיבידואלי – כל אחד עפ"י תכנית הנקבעת במיוחד לו. כמו כן, תרגילי פילאטיס מכשירים מאפשרים עבודה עם אוכלוסייה רחבה במיוחד - גברים ונשים, מבוגרים וצעירים, הבאים לסטודיו על מנת לשפר את מודעות הגוף והיציבה וכן לעצב ולחטב את גופם; אנשים הסובלים מבעיות גב, גפיים ו/או כאבים כרוניים שונים; מבוגרים הסובלים מאוסטיאופורוזיס, ואלו המעוניינים לשפר את שיווי המשקל וכן לחזק את הגוף בכללותו; רקדנים ואתלטים המעוניינים לשפר את ביצועיהם המקצועיים וכאלו המעוניינים לשקם פציעות.

אז איך עובדים עם מכשירי פילאטיס?

אם נסתכל על ראשית דרכו של הפילאטיס נוכל לראות שחלק מהאימונים נעשו באמצעות מכשירים ומיטות אימון שכיום מוכרים לנו כ"קאדילק" ו"רפורמר". המכשירים מורכבים ממערכות משולבות של קפיצים וחבלים שמעלים את רמת התנגדות השרירים ומחזקים את הגוף. מכשירי הפילאטיס מאפשרים "עבודת מעבדה" בכל הקשור למבנה התנועה כלומר, בעזרת פילאטיס מכשירים אנו יכולים לפרק את התנועה לגורמים היוצרים אותה ולעבוד על כל גורם בנפרד. בדרך זו מתגלות נקודות התורפה "שמחביא" הגוף.

כיצד מבוצעים תרגילי פילאטיס מכשירים?

בשיעורים מבצעים התלמידים סדרה של תנועות מבוקרות, חלקם על מכשירים וחלקם על מזרנים. מרבית התרגילים מתבצעים בשכיבה או בישיבה במטרה לחזק את חלקי הגוף השונים ולאפשר לנו להגיע ליציבות מלאה. כמו כן, תמיכת המכשירים נועדה למנוע נזקים שבתנועה לא נכונה או לא מדויקת. בנוסף כדאי להזכיר כי רפרטואר התרגילים בפילאטיס מכשירים הוא אינסופי ומגוון. אופי השיעור יקנה לכם תחושה שאתם נמצאים בשיעור פרטי מאחר ומספר המשתתפים הינו מוגבל ל 5 איש בקבוצה כאשר כל מתאמן עובד לפי התוכנית שנקבעה עבורו. כ"כ נציין כי בעבודה עם חולים שיקומיים תמיד נעדיף את עבודת המכשירים משום שהם מאפשרים עבודה ממוקדת בכל סוג של פציעה.   

פילאטיס מכשירים - איך מתחילים?

כל אדם המגיע לסטודיו עובר שני שיעורי אבחון חצי פרטיים (פילאטיס מכשירים) שבהם מבססים אנשי הצוות את תכנית העבודה המיועדת לו. התכנית נקבעת לפי צרכי גופו של התלמיד וכן לפי נתוני הפתיחה שלו (יציבה, כושר וכד'). לאחר מכן, עובר התלמיד לעבודה קבוצתית שבה הוא ממשיך את תכנית העבודה האישית שלו, בפיקוח ועזרה מהמורה האחראי.

♦ יש לתאם שיעורים מראש.

סטודיו איזון - פילאטיס מכשירים ברמת השרון

אנו מחפשים אחר איזון בכל דבר בחיינו. איזון זהו משהו רגעי, משהו דינאמי. רגע הוא כאן רגע הוא נעלם. בסופו של דבר אנו רוצים להגיע לאיזון הגוף והנפש. סטודיו EZUN מזמין אותכם לחוויה אחרת - פילאטיס מכשירים ומזרן.

צרו קשר

אוסישקין 5, קומה 2
רמת השרון 4721005

טלפון: 077-410-5006
דוא״ל: info@bezun.com