ג'וזף הרברטוס פילאטיס

ג'וזף פילאטיס, ממציא ומפתח השיטה, נולד בכפר קטן ליד דיסלדורף, גרמניה, 1881. ג'וזף פילאטיס בעצמו היה ילד חלש וסבל מאסטמה, רככת וקדחת השיגרון. נחישותו למתגבר על מחלות אלה הביאה אותו ללמוד שיטות ריפוי מזרחיות ומערביות.

פילאטיס נולד ב- 1880 בכפר קטן ליד דיסלדורף שבגרמניה, לאב ספורטאי ולאם נאטורופטית. הוא בעצמו היה ילד חלש וסבל מאסטמה, רככת וקדחת השיגרון. נחישותו להתגבר על מחלות אלה הביאה אותו ללמוד שיטות ריפוי מזרחיות ומערביות כגון: יוגה, זן ותרגילים משיטות יווניות ורמיות עתיקות. בנוסף הוא בילה שעות רבות בקריאת ספרי אנטומיה.

כשהיה בן 14, שימש כדוגמן לרשמי אנטומיית גוף האדם. הוא עסק בתחומי ספורט שונים כמו סקי, צלילה, התעמלות ואגרוף.

ב- 1912 עבר להתגורר באנגליה.
עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה נכלא פילאטיס במחנה עם אזרחים גרמנים נוספים. בשלב זה החל לשלב בין הידע שלו באנטומיה ותנועה וכן יצר שיטה אשר קרה לה "contrology"
מספר שנים לאחר מכן הועבר ג'וזף פילאטיס למחנה אחר, שם עבר הכשרה של אח והחל לפתח את המכשירים הייחודיים לשיטה, זאת כדי לעזור בשיקום נפגעי המלחמה. לאחר המלחמה שב לגרמניה.

ב-1925 הוזמן לאמן את הצבא הגרמני אך החליט להגר לאמריקה במקום. על סיפון האוניה פגש את אשתו קלרה. יחד הם פתחו את הסטודיו הראשון שלהם בניו-יורק בסמוך למספר אולמות סטודיו לריקוד וכך הפכה השיטה פופולארית מאוד בקרב הרקדנים.

במהלך השנים כתב ג'וזף פילאטיס מספר ספרים: "return to life", "your health: a correct system of exercising" ועוד.
פילאטיס וקלרה המשיכו ללמד עד לפטירתם. לאחר מותם התמסרו תלמידיהם ללימוד השיטה ושימור המורשת שלה. כך החלה הפופולריות של השיטה לגדול. בסוף שנות השמונים של המאה העשרים השיטה החלה לפרוש כנפיים.

סטודיו איזון - פילאטיס מכשירים ברמת השרון

אנו מחפשים אחר איזון בכל דבר בחיינו. איזון זהו משהו רגעי, משהו דינאמי. רגע הוא כאן רגע הוא נעלם. בסופו של דבר אנו רוצים להגיע לאיזון הגוף והנפש. סטודיו EZUN מזמין אותכם לחוויה אחרת - פילאטיס מכשירים ומזרן.

צרו קשר

אוסישקין 5, קומה 2
רמת השרון 4721005

טלפון: 077-410-5006
דוא״ל: info@bezun.com